Logo EXAvik
2.6.2024, přidaná nová hláška. Zobrazit hlášky.
2.6.2024, přidaná nová hláška. Zobrazit hlášky.
2.6.2024, přidaná nová hláška. Zobrazit hlášky.

Novinky ze studia


Mí zatím mladí přátelé

Skoro po dvou letech Vás zdravím na svých stránkách. Vím, je to ostuda, ale ti, co nás už tady v Klatovech navštívili, viděli, jak tvrdě pracujeme na tom, abychom zde vytvořili jedno z nejlepších a nejpříjemnějších studií v naší zemi. A to pak na stránky nezbývá moc času. Teď to tedy napravuji, a to hlavně díky Eduardovi Štůlovi, kterému chci tímto velmi poděkovat. Od této chvíle budou stránky fungovat, tak jak mají.

To, že studio v Klatovech jde dobrou cestou, ukazuje, že nás zde navštívilo za dobu naší existence už na sto kapel a kalendář zdaleka nezeje prázdnotou. Navíc se můžeme pochlubit naším prvním Andělem. Tedy cenou Anděl, kterou dostala skupina Asmodeus v kategorii Hard and Heavy za desku Past na Davida Kleinera. No, desek, na které jsme pyšní, příbývá, a to je alespoň pro mě velká radost, ale i zadostiučinění, že všechna má rozhodnutí měla nějaký smysl.

Co se týče stránek, prosím o chvíli strpení, než doplním všechny reference ze studia v Klatovech. Doplním i fotogalerii z natáčení. Tím, čím vám mohu už teď udělat radost, jsou všechny hlášky, které jsme zde posbírali. Věřím, že se pobavíte, stejně jako já.

Když se kapely vrací k nám do studia, tak jedna z prvních otázek bývá: „Tak co tu máš nového?“ Takže... koupili jsme nový předzesilovač Karlík TP-1 MK II, mikrofon Neumann U87 má novou vložku, která byla vyrobena podle původní vložky  vyráběné do prvních mikrofonů U87, vrátily se nám opravené Presidenty, tedy slavné dynamické mikrofony Sennheiser MD 441U, páskový mikrofon Beyerdynamic M 160 dostal svého bratříčka Beyerdynamic M 130, přibylo i pár nových perkusí. Největší bombou je ale nově přeinstalovaný míchací počítač. Míchame nyní v ProTools 12 s novým systémem plug-inů AAX, který posunul naše mixy zase o něco výše. Za to bych chtěl především poděkovat Honzovi Techlovi, který dal celý počítač do kupy, a Karlovi Kesmanovi, bez něhož bychom tuto investici nemohli dát vůbec dohromady. Dík patří i Petrovi Dyčkovi, který nevěděl, že umí opravit tolik různých přístrojů.

Postihla nás i smutná zpráva, kdy odešel můj, a jistě i mnohých muzikantů, blízký kamarád pes Blahoš. Je tu bez něj smutno. Na druhou stranu přišel do studia nový asistent pes Fešák Hubert, který se zatím seznamuje s prostředím, ale už teď má za sebou několik natáčení a vypadá, že se mu zdejší práce zalíbila a že tu s námi asi zůstane.

Tak se tu na Vás všichni budeme těšit a někdy na viděnou.

Pavel Brom a Fešák (neplést s Fešák Pavel Brom)        20.6.2015

Vážení přátelé!

První rok provozu našeho nového studia je za námi a mohu říct, že byl úspěšný. Poprvé natáčíme v prostorech, které byly pro natáčení spočítané, a tak můžeme konečně pracovat s akustikou, což je pro způsob našeho pojetí práce neocenitelné. Též záznam nahrávání se stal díky našim novým převodníkům nedílnou součástí kvalitního zvuku. A zatřetí, prostředí pro život muzikantů ve studiu má vysoký nadstandard, takže se o to lépe můžeme soustředit na práci. Tohle vše ale bohužel přináší o něco větší náklady. Proto jsme se rozhodli, že od února roku 2014 zvyšujeme cenu za jeden den z 3.333 korun na 3.888 Kč. Cenu zvyšujeme po hodně dlouhé době, a tak doufáme, že na nás nezanevřete, a že se s Vámi opět uvidíme. Přejeme krásny Nový rok a těším se na viděnou.

ZAHAJUJEME !!!

Tímto uvádíme nejen naše nové webové stránky, ale také i studio EXAVIK KLATOVY do provozu.

Když jsem svým známým povídal, že budu stěhovat studio, křižovali se, litovali mě a říkali: „To bude strašný, co?“ Já to cítím ale úplně naopak. Stěhoval jsem se v životě hodněkrát, studio dokonce čtyřikrát. Pro mě je stěhování úžasná záležitost. Určitě namáhavá, ale pozitivní; nové prostředí, nové dobrodružství, noví lidé. Při stěhování najdete věci, které jste leta hledali, zbavíte se věcí zbytečných, všechno si krásně utřídíte, a tak dále a tak dále. Z našeho nového studia bych se ale už stěhovat nechtěl, a to hned z několika důvodů. Poprvé jsme ve vlastním, navíc sami v domě, na kraji města, naprostá svoboda. Za druhé, nevím, zda-li bych si jako zvukař mohl přát ještě lepší studio. Naše akustiky vyprojektoval ing. Pavel Karlík (studio SONO), a když mi říkal: „Tady budeš moct dělat věci, které jsi asi zatím nemohl“, měl naprostou pravdu! S každým novým nástrojem, který se u nás objeví, jsem jak u vytržení, jak s ním mohu akusticky pracovat, hrát si s povrchy stěn, s mikrofony v prostoru. A jak tady zní bicí a kytary! Taky nové HD točení je oproti tomu předešlému obrovský skok nahoru. Zároveň s tímto posunem v natáčení přichází větší zodpovědnost za výsledné nahrávky, které by měly tomuto nádhernému studiu odpovídat. O to se, a to nám můžete věřit, budeme v novém ExAviku snažit ze všech sil. Přijeďte se přesvědčit.

Těšíme se na viděnou, Vaši Pavel Brom a Petr Říha

Přátelé studia ExAvik - NOVÉ STUDIO!

30. listopadu 2012 jsem odevzdal klíče od plzeňského studia a tím skončila etapa ExAvik, Karlovarská 30, Plzeň. V hlavě mi proběhly ty stovky kapel, které jsme zde natočili. Byli to dny plné radosti a srandy, ale také dny tvrdé práce, únavy, velkého vedra, zimy, menších či větších konfliktů, samozřejmě to byli pře o hudbě. Štěstím ale je, že valnou většinou naše práce končila krásným výsledkem, ať už tím stříbrným podtáckem, zvaným cd, tak i písněmi šířícími se po internetu. Teď začíná nová etapa: ExAvik, Pod Borem 927/II, Klatovy.

A změna je to velká, hodně velká!!! První, co pocítíte, že nebudete muset šlapat dvě a půl patra strmých schodů, což bylo strašné nejen pro starší, ale i pro ty mladší muzikanty, natož pro starší zvukaře. Druhou velkou a nádhernou změnou je interiér. Překvapí Vás dvakrát větší nahrávací místnost, která je prosklená a s boxy na kytary, basu i zpěv. Mým největším splněným přáním je ale režie. Takový poslech, který budeme mít, jsme ještě nikdy já ani Vy neměli. Prostě nádhera!!! A co se týče denní místnosti s kuchyňkou a ložnice, těšte se. Poslední velkou změnou bude systém natáčení.

Přecházíme z Pro Tools LE(light edition) na Pro Tools HD(High-definition). To, spolu s novými převodníky, zajišťuje nejlepší možné digitální nahrávání. Abych to shrnul, nové studio vzniká s velkou láskou a po těch pár dnech, co zde trávím více času, vím, že se zde budeme cítit skvěle, a že tady vzniknou jenom perfektní nahrávky. Chtěl bych tedy poděkovat všem, kteří studio budovali: Petr a Ivana Říhovi, Pavel Karlík, Jaroslav Tůma, Marie a Jiří Slámovi, Marcela Venkrbcová, Antonín Koldinský, Karel Kesman, Petr Dyček, David Ďoubal, Pavel Krejčík, Láďa Prosický, Tomáš Šejba, Míra Malát, Franta Šlechta, Míra Karas, Zdeněk Hás, Míra Beneš, Láďa Ryba, Pavel Sulek, Ondra Lincmajer, Filip Špaček, Standa Presl, Luboš Peterka, Pavel Bohatý, Petr Zahrádka, Láďa Rendl, Vašek Mach, Jirka Freiberg, Václav Kůs, Petr Říha ml., Miloš Bešta , Václav Klukan, Jarda Štětka a další.

Těším se na viděnou, Váš Pavel Brom

Vážení přátelé, ANO!!!

Studio AVIK vstupuje do další etapy svého působení na české hudební scéně. Konec dohadů – studio se bude už popáté, a doufejme, že naposled, stěhovat!!! Po deseti letech, které jsme strávili ve druhém patře bývalé budovy Řempa, budeme poprvé točit ve vlastních prostorách. Největším překvapením asi bude, že opouštíme Plzeň. Ne však daleko. Naše nové studio se začalo budovat v nedalekých Klatovech. Důležité pro studio ExAvik je spojení se skvělým člověkem Petrem Říhou, díky němuž si budeme moci splnit některé z našich (vlastně i Vašich) snů, a zvýšíme kvalitu natáčení o několik stupínků výše. To vše při stávajících cenách! Studio se staví tzv. na zelené louce a je největší, v jakém jsme kdy působili. Poprvé také bude postaveno podle akustického projektu, který vypracoval, podle mého, jeden z nejlepších českých zvukařů a producentů pan Pavel Karlík (majitel studia SONO). Jinak se na výstavbě studia podílí tým lidí, kteří jsou již dlouho spojeni s historií studia: Jiří Sláma (bývalý majitel studia, nyní majitel vydavatelství AVIK), Marie Slámová (architektka), Petr Dyček (zvukař a opravář všeho), Miloš Bešta (muzikant a producent), Karel Kesman (muzikant a prodejce hudebních nástrojů). Snažíme se, abyste se do našeho studia těšili ještě víc, než jste si kdy chtěli přiznat. Stěhování je naplánováno na listopad a od prosince tohoto roku bychom měli začít TOČIT!!! v novém.

Na brzkou viděnou Váš Pavel Brom